Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Позичальників мають намір внести в кредитний реєстр

0 82

Народні депутати мають намір надати Національному банку України повноваження щодо створення та ведення кредитного реєстру.

НБУ зможе отримувати від банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію про позичальників, а також надавати банкам і бюро кредитних історій інформацію з кредитного реєстру.

Пропонується встановити розмір заборгованості позичальника перед банком за умови перевищення якого банки отримують доступ до інформації з кредитного реєстру про вчинені кредитних операціях з таким клієнтом.

Фонд гарантування вкладів буде зобов’язаний надати інформацію для реєстру про кредитні операції банків, які виводяться ним з ринку.

У той же час на банки зобов’язані:

– надавати інформацію для кредитного реєстру;

– повідомляти клієнта про те, що інформація про нього буде направлятися до реєстру (інформація може бути виправлена ​​в разі обґрунтованого звернення позичальника).

Позичальник, інформація про який включена до реєстру, отримає право доступу до неї, він зможе зажадати внести зміни в таку інформацію в разі незгоди з її змістом.

Нацбанк буде зобов’язаний надати позичальнику за його зверненням інформацію про нього і вжити заходів щодо виправлення банками недостовірної інформації.

Визначено порядок розгляду звернень позичальника про внесення змін до інформації про нього в реєстрі.

Запропоновано врегулювати питання безперервності оновлення інформації по кредитним договорам в разі переуступки права вимоги по ним.

Законопроект № 7114-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків» прийнятий за основу сьогодні, 16 листопада. Законопроект прийнятий з правками, озвученими народним депутатом Русланом Демчаком щодо виключення ряду норм, що стосуються бюро кредитних історій.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар