Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Повноваження прокуратури звужені

0 13

1 грудня набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури».

Як наголосив Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань судоустрою АПУ Андрій Портнов, закон є важливим кроком у напрямку реформування органів прокуратури, оскільки містить положення, які скорочують та оптимізують її повноваження, а також змінюють характер і правову природу актів прокурорського реагування.

Так, закон позбавляє прокуратуру права вносити приписи та протести, прийняття яких вимагало від фізичних та юридичних осіб безумовного й невідкладного виконання вимог прокурора. З 1 грудня внесення акту прокурорського реагування більше не означатиме автоматичного зупинення чи припинення дії нормативно-правового акту, дозвільних документів, зупинення виконання робіт чи надання послуг і не покладатиме на особу додаткових обов’язків, які вона повинна негайно виконати.

Практичним результатом запровадження таких змін стане те, що вже із завтрашнього дня зупинення підприємницької діяльності з ініціативи прокурора може бути здійснене лише за результатами змагального судового розгляду.

Важливим нововведенням нового закону також є положення, яке передбачає, що реагування на звернення фізичних та юридичних осіб може здійснюватися лише після їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або ж неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань. Такий підхід, на думку Радника Президента, суттєво знизить рівень втручання прокуратури у підприємницьку діяльність, зокрема в тих сферах, нагляд за законністю якої здійснюють інші контролюючі органи.

 

Теги:

прокуратура

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар