Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Посилення покарання за тортури при допиті

0 16

Народні депутати А.Яценюк і П.Петренко подали проект № 2266 відносно посилення кримінальної відповідальності за тортури, свідомо незаконні затримання, привід або арешт і примус свідчити, повідомляє ЛігаБізнесІнформ..

Пропонується встановити, що під тортурами, окрім іншого, можна розуміти здійснення будь-яких інших дій змусити потерпілого або іншу особу зробити дії, що протирічать її волі (зараз ч.1 ст. 127 КК має в своєму складі формулювання «інші насильницькі дії»). Крім того, депутати хочуть посилити покарання:

– за тортури (ч.1. ст. 127) збільшити термін позбавлення волі з 2 – 5 років до 3 – 7.

– за тортури, здійснені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або з політичних мотивів, мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості (політичні мотиви в редакції статті, що діє, відсутні) – збільшити термін позбавлення волі з 5-10 до 7-12 років.

Також ст. 127 може доповнитися двома новими частинами:

– якщо вищезгадані тортури здійснені працівником правоохоронного органу при виконання службових обов’язків – такі дії караються позбавленням волі на термін від 10 до 15 років.

– якщо тортури спричинили смерть потерпілого, то йому загрожує позбавлення волі на термін від 12 до 15 років, або довічне позбавлення волі.

Депутати пропонують посилити покарання свідомо незаконні затримання, привід, арешт або утримання під вартою (ст. 371) і примус свідчити (ст. 373). Із санкцій цих двох статей забирається альтернативне покарання – обмеження свободи і збільшуються терміни позбавлення волі.

Теги:

тортури

Джерело:

ЛігаБізнесІнформ

Залиште коментар