Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Постанови госпсудів оскарженню підлягають

0 17

Рішення місцевого господарського суду і апеляційної інстанції про зміну способу і порядку виконання рішення і про відмову в змінах способу і порядку їх виконання підлягають оскарженню в апеляційному касаційному порядку.

Дане рішення було прийняте в рамках справи по конституційному зверненню громадянина України Олексія Шаповалова, який просив офіційно розтлумачити положення п.20 частини першої ст.106 і частини першої ст. 11113 Господарського процесуального кодексу України у взаємозв’язку з положеннями п.2 і п.8 частини третьої ст. 129 Конституції України.

О.Шаповалов в конституційному поданні вказує на неоднозначне вживання Вищим господарським судом вищезазначених положень Господарського процесуального кодексу України при рішенні питання про можливість касаційного оскарження рішення суду першої і апеляційної інстанцій про відмову в задоволенні заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Згідно з рішенням Конституційного суду, положення п.20 частини першої ст.106 і частини першої ст. 11113 Господарського процесуального кодексу не містить заборони стосовно апеляційного і касаційного оскарження постанов господарського суду.

При цьому відсутність в положенні норми відносно оскарження постанови про відмову в задоволенні заяви про зміну способу і порядку виконання рішення, постанови суду не може бути підставою для відмови в прийнятті касаційної скарги на такі рішення.

На думку суду, ця відмова розглядалася б як порушення конституційного права на судовий захист, яке за статтею 64 Конституції України не може бути обмежено.

Теги:

Конституційний суд України, Господарський процесуальний кодекс України

Залиште коментар