Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Посол ЄС: Янукович викинув на смітник кодекс, створений коштом Євросоюзу

0 12

Українська влада знівелювала роботу над підготовкою Виборчого кодексу, проведену спільно з Європейським Союзом. Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

За його словами, Україна взяла зобов’язання перед ЄС прийняти Виборчий кодекс, що визначав би правила для всіх майбутніх виборів і не дозволяв би створювати нове законодавство під кожні нові вибори в інтересах тих, хто знаходиться при владі.

ЄС профінансував процес підготовки кодексу, і два роки тому проект документу отримав підтримку з боку Ради Європи.

Тейшейра відзначив, що президент Віктор Янукович неодноразово заявляв про необхідність його прийняття. “Але приблизно рік тому вся та робота, проведена за підтримки Європейського Союзу, була викинута на смітник. Замість цього розпочали новий процес підготовки виборчого законодавства. І навіть виборча система, коли 50% парламенту обирається за мажоритарними округами, була обрана особисто президентом Януковичем”, – заявив посол.

Про те, що ініціатива нового закону про вибори народних депутатів належала Януковичу, під час особистої зустрічі з послами повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. “Я підтвердив, що дійсно в різних країнах використовуються різні виборчі системи. Але при цьому я попросив, щоб він навів приклад країни ЄС або іншої демократичної країни, де президент приймає рішення про виборчу систему? Тому що такої країни не існує в демократичному світі!”, – підкреслив Тейшейра.

Як повідомлялось, 17 листопада 2011 року Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про парламентські вибори, що передбачає їхнє проведення за пропорційно-мажоритарною виборчою системою з підвищенням прохідного бар’єру до 5% і без участі у виборах блоків.

Міжнародна спільнота неодноразово закликала Україну прийняти Виборчий кодекс.

Теги:

виборче законодавство

Джерело:

Українська правда

Залиште коментар