Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Послуги нотаріусів подорожчали в 2-3 рази

0 33

У зв’язку із зміною правил реєстрації прав на нерухоме майно, в січні послуги українських нотаріусів подорожчали в 2-3 рази. При оформленні відчуження нерухомого майна клієнти повинні платити за послуги в середньому не менше 1500 грн. Хоча ще в грудні 2012 р. ця сума складала близько 600 грн. Про це розповіли учасники прес-конференції, яка проходила в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

«Зараз середня операція купівлі-продажу нерухомого майно оформляється протягом 5-7 годин. І ми не можемо обслуговувати двох клієнтів в один день», – пояснює приватний нотаріус київського нотаріального округу Володимир Ракитнянський.

За його словами, лише по квитанціях за перевірку документів, реєстрацію в реєстрі і інші послуги клієнт платить близько 1 тис. грн. До того ж не можна забувати про 1% збору до пенсійного фонду.

«Законом передбачено, що нотаріальні послуги повинні оплачуватися у розмірі 1% від суми операції, і в цю суму мають бути включені всі збори і послуги, але, як правило, клієнт і нотаріус самостійно домовляються про оплату», – розповіла юрист Наталія Доценко-Білоус.

Теги:

нотаріус, нерухомість

Залиште коментар