Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Порошенко: Законопроект про ринок земель є джерелом загроз національній безпеці

0 13

До системних недоліків, закладених у законопроекті «Про ринок земель», можна віднести ідею створення Державного земельного банку, пише в своїй статті для для ZN.UA голова Ради Національного банку Петро Порошенко.

Він нагадує, що Державний земельний банк «монопольно кредитуватиме „пріоритетні“ напрямки аграрного комплексу під 3% від ставки Національного банку (щоправда, не зазначено, якої саме, що свідчить про „компетентність“ авторів проекту)». Але, на думку П.Порошенко, депозитну базу під таку низьку відсоткову ставку залучити нереально, тому єдиним джерелом надходження необхідних ресурсів до Земельного банку може стати лише рефінансування Національного банку України, тобто нічим не забезпечена кредитна емісія національної грошової одиниці.

«Мабуть, зацікавлені чиновники вважають, що механізм з ексклюзивними правами Державного земельного банку дасть їм змогу тихо реалізувати свої корупційні схеми — купівлю за безцінь землі у селян та концентрацію паїв в обсязі 10—15 млн. га. Мета такої афери — подальша спекуляція українською землею на світових ринках, але, переконаний, жоден із суверенних фондів Китаю, країн Південно-Східної Азії, Перської затоки та інших багатих країн не матиме справи з «брудними» активами», — переконаний П.Порошенко.

Нагадаємо, що парламентська більшість вже прийняла в першому читанні законопроект «Про ринок земель», але остаточне ухвалення перенесли на лютий.

Залиште коментар