Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Понад тисяча гектарів землі природно-заповітного призначення повернули Києву

0 70

За результатами проведеної Генеральною прокуратурою України чергової перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючим кооперативом “Котміст” земельної ділянки, розташованої у Голосіївському районі столиці, площею понад 74 га.

Так, рішенням Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України, Закону України “Про природно-заповідний фонд України” передано вказаному кооперативу землі природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення площею 74,69 га, у тому числі 67,21 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 7,48 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказаний кооператив передав земельну ділянку, яка була надана йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки і створенні зазначеного кооперативу, Генеральною прокуратурою України до господарського суду м. Києва пред’явлено позов, який 26 квітня 2011 року судом задоволено. Визнано недійсними зазначене рішення Київської міської ради, державні акти на землю та визнано відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.

З урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генеральної прокуратури України скасовано незаконні рішення Київської міської ради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 1110 га земель природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 1,5 млрд. грн.

Теги:

незаконне землевідведення

Залиште коментар