Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Понад 30 тис. осіб в Україні щороку стають жертвами торгівлі людьми

0 65

В Україні немає закону про боротьбу з торгівлею людьми, а державна програма, спрямована на протидію явищу, закінчилася торік. Нової ж поки немає. Водночас кількість випадків торгівлі людьми, зокрема дітьми, зростає.

Правозахисники очікують на ухвалення закону про протидію торгівлі людьми вже три роки поспіль. До кінця минулого року міністерство сім’ї, молоді та спорту мало подати відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради. Однак через адміністративну реформу міністерство ліквідували, а про законопроект забули, наголошують в Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда Україна».

Тривалий час діяла національна програм протидії торгівлі людьми, але 2010 року вона закінчилася, тому нині про проблеми з работоргівлею в Україні просто забули, сказала директор юридичного департаменту міжнародного центру «Ла Страда Україна» Мар’яна Євсюкова. «2011 року немає поки плану з протидії торгівлі людьми. Єдине положення в законі – це кримінальна відповідальність за торгівлю людьми. Все. Більше нічого не має. Немає документів – немає відповідальності », – каже М.Євсюкова.

За її словами, у попередні роки програма фінансувалася дуже мляво: на три роки на всі регіони на протидію работоргівлі в Україні було виділено лише 10 мільйонів гривень. Нині ж на фінансування подібних проектів годі й сподіватися. Тим часом, за даними ОБСЄ, в Україні понад 30 тисяч людей щороку стають жертвами торгівлі людьми. 80% з них – це жінки.

На разі моніторинг виконання державної програми протидії торгівлі людьми у 2010 році засвідчив , що зростає кількість українців, які стають жертвами торгівлі людьми всередині країни. Найбільше людей експлуатують в будівельній і сільськогосподарській галузях. Примус до проституції є основною формою сучасного рабства в Україні. Натомість 2010 року було порушено 33 кримінальні справи через торгівлю дітьми. З кожним роком таких справ стає більше, каже М.Євсюкова.

Теги:

торгівля людьми

Джерело:

Deutsche Welle

Залиште коментар