Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Полтавчанин виграв суд проти «Візиру»

0 20

Суддя Кобеляцького районного суду задовольнила адміністративний позов жителя Біликів (Полтавська область) Олександра Слищенка до Кобеляцької роти ДПС. У результаті була скасована постанова про накладення на біличанина штрафу в розмірі 300 гривень, передають Новини Полтавщини.

Сорокарічний Олександр Слищенко 17 лютого отримав листа з Кобеляцької роти дорожньо-патрульної служби. У конверті були копія постанови про накладення на нього адміністративного стягнення за правопорушення і фотографія. На знімку був зображений «Ланос» Олександра на фоні дорожнього знаку «Лелюхівка». І невеличкий напис: «086 км/год».

«Я був упевнений в тому, що виграю суд. По-перше, я за освітою вивчав радіоелектроніку. І тому небезпідставно вважаю прилад «Візир», на показах якого ґрунтуються претензії «даїшників», недосконалим. У ньому вельми невдало спробували об’єднати два прилади – цифровий фотоапарат і радар. У всьому світі поліцейські в таких випадках використовують прилади, які працюють на основі лазера. Встановлені вони стаціонарно, а не працюють у руках людини, що виключає суб’єктивний фактор. По-друге, я постійно спілкуюсь з автолюбителями в Інтернеті. Вони в один голос стверджують, що практика накладання штрафів на підставі показів «Візира» незаконна», – говорить Олександр.

Судове засідання тривало майже півтори години. Хоча суддя Тетяна Тесленко заявила, що зазвичай такі справи розглядаються за 15 хвилин. І найчастіше закінчуються на користь ДАІ. Позивачі-автолюбителі просто не можуть документально довести свою правоту.

«Мої аргументи і докази були викладені на 7 сторінках друкованого тексту. Я доводив, що співробітники міліції порушили цілий ряд статей Закону України «Про міліцію», Цивільного та Адміністративного кодексів», – зазначив Олександр Слищенко.

Рішення суду ще не набрало законної сили.

«Даішники» ще мають 10 днів для його оскарження в Харківському апеляційному адміністративному суді. Але Олександр впевнений, що в разі оскарження виграє й там.

У разі ж програшу справи в Апеляційному суді Олександр готовий дійти аж до Верховного суду України. «Я хочу довести всім українцям, що свої права можна й потрібно відстоювати. У тому числі і простим громадянам, котрі не мають грошей на адвокатів та «блату» у судах», – додав він.

Нагадаємо, що Петровській райсуд Донецька частково задовольнив позов водія Івана Чорного, який судився з ДАІ через неправильні дані приладу «Візир»

Джерело:

proUA

Залиште коментар