Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Політизація українських судів

0 12

Справа екс-прем’єр-міністра України, лідера партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко є прикладом заполітизованності судів України. Про це під час пленарного засідання XV саміту “Україна – ЄС” заявив президент Ради ЄС Херман ван Ромпей.

“Стурбованість ЄС пов’язана з певною заполітизованістю судової системи в Україні, прикладом чого є справа екс-прем’єра Юлії Тимошенко”, – сказав ван Ромпей. Він зазначив, що ЄС закликає до верховенства права в Україні, демократичних цінностей та відмови від вибіркового правосуддя.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув’язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов’язав Тимошенко виплатити “Нафтогазу України” 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.

29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якій Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь апеляції у справі Тимошенко.

Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній ознаки політичної. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.

Теги:

судова система, політизація судового процесу, справа Ю.Тимошенко, Європейський Союз

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар