Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Погодження історико-містобудівного обґрунтування є адміністративною послугою Міністерства культури України

0 19

Верховний Суд надав роз’яснення щодо надання адміністративної послуги та строків погодження історико-містобудівного обґрунтування Міністерством культури України.

 

Суд звернув увагу, що Міністерство культури України  – це орган погодження ІМО, яке є складовою проектної документації. Її погодження віднесено до адміністративних послуг згідно з наказом Міністерства культури України «Про затвердження інформаційних та технологічних карток з видачі Міністерством культури адміністративних послуг у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Дотримання чітких строків надання адміністративних послуг – запорука уникнення корупційної загрози в діях органів державної влади. Процесуальною гарантією, що запобігає свавільній бездіяльності з боку державних органів, є принцип мовчазної згоди.

Колегія суддів звернула увагу, що законодавством не визначено строків погодження ІМО. Водночас у Законі України «Про адміністративні послуги» (частини 1, 2 ст. 10) передбачено, що в разі, якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб’єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.

Якщо у встановлений термін суб’єктом господарювання не видано документ дозвільного характеру або не прийнято рішення про відмову у його видачі, через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності (ч. 6 ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»).

Джерело: https://supreme.court.gov.ua

Залиште коментар