Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Податковим інспекторам ускладнять життя

0 16

Мінфін України пропонує посилити відповідальність контролюючих органів, повідомляє “Комерсант-Україна”, у розпорядженні якого опинився розроблений відомством законопроект про внесення змін до Податкового кодексу.

Зокрема, у Мінфіні пропонують розширити відповідальність перевіряючих органів шляхом поширення її на прийняття неправомірних рішень, що впливають на права платників, а також тих, за якими визначаються податкові або грошові зобов’язання. Чи є законним рішення, прийняте посадовою особою, визначить суд, уточнив директор департаменту податкової, митної політики та методології бухобліку відомства Микола Чмерук.

Зараз відповідальність чиновника може настати у разі невиконання або неналежного виконання своїх обов’язків, та й то лише дисциплінарна – винесення догани і, в крайньому випадку, звільнення, говорить керуючий партнер юридичної фірми “Гвоздій та Оберкович” Валентин Гвоздій. Хоча у підприємств і зараз є право оскаржувати дії податківців у судовому порядку. “Але я ще жодного разу не чув про випадки, щоб чиновники реально понесли фінансову відповідальність за свої дії, – погоджується перший заступник голови Українського союзу промисловців і підприємців Сергій Прохоров. – Суди, як правило, приймають сторону держави”.

Гвоздій додає, що запропонована урядом зміна розширює нині діючу узагальнену норму про відповідальність і дає можливість бізнесу претендувати на відшкодування шкоди, якщо суд визнає рішення податкових органів незаконним. Відповідальність буде не тільки дисциплінарною, але й адміністративною та кримінальною. Ще одна норма, запропонована Мінфіном, спрямована на перегляд порядку проведення документальних перевірок. У разі ухвалення закону податківцям буде заборонено проводити документальні позапланові перевірки платників за періоди, які вже аудіювались в рамках планових перевірок. У той же час і список винятків став ширшим. Зараз Податковим кодексом визначені такі винятки, як звернення самого платника податків з проханням перевірити його або проведення перевірки в рамках кримінального провадження. Тепер запропоновано прописати ще два – на підставі ухвали суду та при перевірці достовірності заявлених до відшкодування сум ПДВ.

Ще один виняток – проведення контрольних заходів за результатами зустрічних звірок – Міністерство юстиції намагалося безуспішно відхилити, оскільки звірки не є перевірками і проводяться за регламентом, визначеним Кабміном. Мінфін відхилив зауваження Мін’юсту, мотивуючи це тим, що податкові органи втратять якісний контроль над нарахуванням і сплатою податків та зборів. У Міністерстві доходів і зборів сказали, що вони погодили законопроект без зауважень.

Теги:

Міністерство доходів та зборів, податки, контролюючі органи

Джерело:

Комерсант-Україна

Залиште коментар