Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Податкова візьметься за офшори?

0 18

ДПС спільно з Нацбанком будуть створювати перешкоди для незаконного виведення в офшори і країни з пільговим оподаткуванням до 10 млрд доларів щорічно.

Про це заявив голова Державної податкової служби Олександр Клименко в інтерв’ю газеті “Комерсант-Україна”. “Є у нас механізми, але поки вони не будуть остаточно доопрацьовані, я не хочу їх анонсувати”, – сказав Клименко, відповідаючи на запитання журналіста про офшорні операції.

За словами глави ДПС, на сьогодні фахівці податкової служби за підсумками аналізу вантажних митних декларацій визначили, що загальний обсяг “непрямого” експорту становить 187,9 млрд гривень.

“Через третіх осіб (посередників) поставляється 52,4% експортованих з України товарів. Із них 13,8% проходить через офшорні зони. Тільки в металургії питома вага операцій з використанням третіх осіб перевищує 75% від загальних обсягів поставок чорних металів. Через посередників пройшло 64,7 млрд гривень”, – зазначив чиновник.

Також, за його словами, найбільш ураженим “посередництвом” виявився зерновий ринок, де 98% експортних операцій (на 30 млрд гривень) здійснюється за участю третіх і часто пов’язаних між собою підприємств.

“Ми працюємо з великими фінансово-промисловими групами, показуємо їм їхні схеми, прямі і непрямі контакти, завищений імпорт. Але для комплексного вирішення проблеми необхідні законодавчі зміни”, – підсумував Клименко.

Теги:

оподаткування, офшор

Джерело:

Коммерсант-Украина

Залиште коментар