Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Податкова хоче запровадити загальне декларування доходів українців

0 17

Голова ДПС думає, що це переможе корупцію. От тільки яким чином, достеменно невідомо. Бо обов’язкові декларації службовців ні на що не повпливали.

Державна податкова служба вважає за необхідність введення загального декларування доходів громадян. Про це під час однієї з нещодавніх урядових нарад за участю прем’єр-міністра Миколи Азарова заявив голова Державної податкової служби Олександр Клименко.

За приблизними підрахунками, ця ініціатива, у разі її реалізації, торкнеться близько 30 млн українців (всього працездатного населення України і, можливо, значної частини пенсіонерів).

Клименко зазначив, що ДПСУ технічно готова приймати податкові декларації від усіх українців, проте необхідно вирішити проблему мотивації громадян, показавши їм вигоди добровільної сплати податків.

За словами голови податкової, загальне декларування доходів є дуже важливим елементом і стимулом легалізації не тільки зарплат, але і підприємницької діяльності в цілому. Крім того, загальне декларування, в разі його правильної реалізації, може стати ефективним методом боротьби з корупцією і нелегальними доходами.

«Разом із технологіями потрібно обов’язково передбачити й мотиваційну частину – показувати доходи, добровільно платити податки для громадян має бути вигідно. Йдеться про забезпечення виконання принципу соціальної справедливості. Громадяни мають бути впевнені в тому, що й показувати реальні доходи, і декларувати майно будуть усі платники податків, зокрема держчиновники та заможні українці. Як один із варіантів, ми розглядаємо можливість добровільної офіційної легалізації капіталів, щоб підвести нульову риску, створити відправну точку для подальших детінізаційних процесів», – переконує він.

За словами Клименка, податкова в ході підготовки своїх пропозицій досконально вивчила світовий досвід, а також залучила до роботи над цим питанням одну з провідних світових аудиторських компаній і її міжнародних експертів-консультантів у податковій сфері.

Глава ДПСУ запевнив, що загальне декларування буде вводитися без поспіху і авралу — таку масштабну реформу краще впроваджувати поетапно, протягом декількох років.

Джерело:

Дзеркало тижня

Залиште коментар