Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Подачу відомостей про кінцевого бенефіціара відтермінували

0 7

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи»

Відаовідно до змін у пункті 4 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 25, ст. 171) слова “трьох місяців” замінити словами “одного року”.

А це означає, що всі юридичні особи мають подати відомості про кінцевих беніфіціарів до 22 липня 2022 року.

Необхідно зазначити, що норма, яка була у законопроекті, про внесення змін до

пункту 9 частини другої статті 9 доповнити новим абзацом такого змісту:

«У разі, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається” – так і залишилася проектом і не була проголосована. Але багато підприємств чекали саме цих змін.

Цей пунк завдасть чимало головної болі товариствам, у складі яких  є беніфіціари лише фізичні особи – нерезиденти. Адже, при створенні юридичної особи таких вимог (про надання нотаріально завіреної копії паспорту) не було. І яким чином директор має вплинути на засновників? А з деякими, з часом,  і втрачений зв’язок.

Залиште коментар