Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

По новому порядку складання іспиту на нотаріуса кандидатові не потрібно підтверджувати відсутність судимості

0 18

Міністерство юстиції наказом № 1905/5 від 28.07.2011 р. затвердило Порядок допуску до здачі кваліфікаційного іспиту осіб, що стажуються в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, і проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, який набере чинності 1 січня 2012 року.

Новим Порядком, на відміну від нині діючого, відсутність судимості не передбачена як необхідна умова допуску кандидата в нотаріуси до складання кваліфікаційного іспиту. І, як наслідок, довідка про відсутність судимості не фігурує в переліку документів, які слід представити разом із заявою з проханням про допуск.

Заява про допуск до здачі екзамена подається за 40 днів до його проведення (зараз – 15) на ім’я начальника головного управління юстиції в областях, Криму, містах Києві і Севастополі (зараз – на ім’я голови кваліфікаційної комісії).

Повідомлення про майбутній іспит, який проводитися двічі в рік (як і зараз), повинне розміщуватися на офіційній веб-сторінці Мін’юсту не пізніше, ніж за 2 місяці до дати його проведення.

Сам кваліфікаційний іспит складатиметься з 3 теоретичних питань, завдання і складання проекту документа, який підлягає нотаріальному посвідченню (зараз це — тести і ті ж самі завдання і проект документу).

Для виконання письмової роботи за новим Порядком відводиться 3 години. В даний час весь іспит є письмовим. Мова іспиту не змінена – державна.

Проведення письмового іспиту повинні контролювати не менше, ніж 5 членів кваліфкомісії (за чинним законодавством – 3). Іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату.

Кожна відповідь оцінюватиметься за 10-бальною шкалою. Іспит вважається зданим, якщо по кожному питанню набрано не менше 7 балів.

Теги:

нотаріус

Залиште коментар