Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Платити податок на успадкований депозит буде спадкоємець

0 18

Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” внесено зміни до п. 174.5. ст. 174 ПКУ та виключено норму, за якою: “у разі успадкування права на вклад у банку (небанківській фінансовій установі) відповідно до статті 1228 Цивільного кодексу України податковим агентом є такий банк (небанківська фінансова установа)”. По це йдеться у повідомленні Українського кредитно-банківського союзу

Таким чином, з банків та небанківських фінустанов знято невластиві функції та усунено норми податкового та банківського законодавства.

До прийняття вищевказаних змін, у разі успадкування фізособою права на депозитний вклад фінустанови були зобов’язані утримувати та перераховувати до бюджету податок із суми такого доходу.

У зв’язку з цим УКБС звертав увагу Національного банку та Державної податкової служби, що, покладаючи на банки обов’язок виконання функцій податкових агентів, ні законодавець, ні регуляторні органи не визначили механізм їх виконання. Відсутність роз’яснень та усталеної практики збільшували ризики неправильного тлумачення норм законодавства в сферах оподаткування і банківської діяльності та застосування до фінансових установ штрафних санкцій.

“У випадку, коли фізична особа не давала згоди на сплату податку за рахунок успадкованого вкладу, перед фінансовими установами поставала дилема щодо виконання приписів Податкового кодексу, оскільки списання коштів з рахунку клієнта можливе тільки за його розпорядженням, – зазначила Генеральний директор “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер.

 

Теги:

спадщина, вклад

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар