Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Плата за експертизу

0 20

Уповноважений Верховної Ради України із прав людини Валерія Лутковська внесла подання Прем’єр-міністрові України щодо порушень у процесі визначення громадянської дієздатності фізичних осіб.

“Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Прем’єр-міністрові України Миколі Азарову направлено подання щодо приведення постанови № 1138 у частині надання послуг з проведення судово-психіатричної експертизи у справах про обмеження громадянської дієздатності або визнання фізичної особи недієздатною у відповідності з вимогами Цивільного процесуального кодексу України”, — зазначається в повідомленні прес-служби Омбудсмана.

Зокрема, встановлено, що деякі установи охорони здоров’я стягують плату з громадян за проведення судово-психіатричної експертизи, керуючись пунктом 25 постанов Кабінету Міністрів “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних установах охорони здоров’я і вищих медичних установах освіти” від 17.09.1996 р. № 1138, в якому до платних послуг віднесено проведення судово-психіатричної експертизи в цивільних справах.

Водночас, згідно з пунктом 2 статті 240 ЦПК України, судові витрати, пов’язані із здійсненням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеженням громадянської дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар