Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Планується звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які здали радіоактивні матеріали

0 18

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу і в цілому урядовий
законопроект № 4612 про внесення змін до статті 265 Кримінального кодексу відносно добровільної здачі радіоактивных матеріалів. Пропонується встановити, що особа, яка вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 265 КК (придбання, носіння, зберігання, використання, передача, видозмінення, знищення, розпилення або руйнування радіоактивних матеріалів без дозволу), звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала органам влади радіоактивні матеріали (джерела іонізуючого випромінювання, радіоактивні речовини або ядерні матеріали, що знаходяться в будь-якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді).

Відзначимо, санкція за даний злочин передбачає 2 – 5 років позбавлення волі.

Очікується, що реалізація положень законопроекту істотно поліпшить стан радіаційної безпеки завдяки вилученню у населення і юросіб радіоактивних матеріалів і передачі їх на зберігання до спеціалізованих підприємств по поводженню з радіоактивними відходами.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар