Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Після вироку Євросуду

0 25

Прокуратура Сумської області після винесення вироку Європейським судом з прав людини за скаргою двох громадян, нині засуджених до довічного позбавлення волі, розпочала досудове розслідування за фактом неналежного виконання службових обов’язків службовими особами Сумського слідчого ізолятора та Роменської виправної колонії № 65 даних установ.

Як повідомили в прокуратурі Сумської області, суд розглянув справу і наприкінці грудня констатував порушення прав засуджених під час їх перебування в СІЗО та виконання покарань і зобов’язав уряд  сплатити кожному із засуджених по 7 тисяч євро.

Зокрема Європейським судом встановлено, що під час кримінального переслідування стосовно цих громадян було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, однак у Сумському СІЗО, де ті перебували до винесення вироку, не забезпечені належні умови тримання арештованих. Крім того, службовими особами СІЗО та Роменської ВК № 65 допускались факти, коли кореспонденція заявників не надсилалась адресатам.

Наразі розпочато кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків службовими особами, що завдало істотної шкоди правам засуджених.

 

Теги:

ЄСПЛ, пенітенціарна система

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар