Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підсумки роботи військових прокурорів за 2010 рік

0 13

Узагальнення практики призначення у 2010 році судами покарань у кримінальних справах, розслідуваних військовими прокуратурами, засвідчило, що військові прокурори належним чином виконують вимоги кримінально-процесуального законодавства. Випадків виправдання осіб та закриття судами справ за реабілітуючими підставами не допущено.

За кримінальними справами, досудове слідство у яких проводилося військовими прокуратурами, засуджено 179 осіб, із них 65 старших офіцерів, 77 молодших офіцерів, 80 прапорщиків, 141 військовослужбовець за контрактом і 216 військовослужбовців строкової служби. Стосовно 163 осіб обрано покарання, пов’язане з ізоляцією від суспільства (тримання у дисциплінарному батальйоні, арешт, позбавлення волі).

За злочини з ознаками корупції та хабарництва засуджено 62 офіцери, 22 прапорщики і 20 державних службовців. Завдяки належній підготовці державних обвинувачів до розгляду справи у суді, їх принциповості, до реальних мір покарання засуджені – начальник відділу прикордонної служби «Дольськ» Луцького прикордонного загону майор Л. за скоєння умисного вбивства (12 років позбавлення волі з позбавленням військового звання „майор”); троє співробітників правоохоронних органів та двоє громадян, які скоїли озброєний напад па громадянина з метою заволодіння значною сумою грошових коштів (від 5 до 6 років позбавлення волі) та інші. Вироки стосовно зазначених осіб вступили у законну силу.

А не так давно військова прокуратура Київського гарнізону 28 січня 2011 року направила до суду кримінальну справу стосовно командира однієї з військових частин за обвинуваченням у скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.1 ст.409, ч.1 ст.368, ч.1 ст.424 Кримінального кодексу України. Установлено, що вказаний офіцер у період з червня до листопада 2010 року щомісячно одержував хабарі у розмірі 1500 грн, а всього на суму 9000 грн, від свого заступника – головного інженера – за те, що укривав факт ухилення останнього від виконання службових обов’язків і військової служби.

За результатами узагальнення заступник Генерального прокурора України Анатолій Пришко направив відповідний лист військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України.

Теги:

військові прокурори

Залиште коментар