Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підсумки першого року роботи Уповноваженого з прав дитини

0 15

За рік діяльності Уповноваженим Президента України з прав дитини було розглянуто близько 3000 звернень і скарг про порушення прав дітей від самих дітей або їх законних представників. Про це Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко повідомив під час брифінгу, говорячи про підсумки року діяльності.

Для моніторингу стану дотримання прав дітей в Україні та швидкого реагування на порушення прав дітей здійснено 53 інспекційні поїздки в усі регіони, особисто перевірено близько 300 дитячих закладів – від школи до місць позбавлення волі, констатував Юрій Павленко.

Він зазначив, що основним пріоритетом на перший рік діяльності був захист прав дітей уразливих категорій – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, дітей у конфлікті та контакті із законом.

«Протягом першого року роботи ми зробили детальний аналіз дій і рішень всіх органів центральної та місцевої влади, які стосувались дітей, на відповідність Конвенції ООН про права дитини», – заявив Уповноважений Президента.

Юрій Павленко зазначив, що аналіз реалізації державної політики у сфері дитинства свідчить про необхідність радикального поліпшення діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення прав дитини. «З цією метою офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини розробив і надав відповідним органам центральної виконавчої влади рекомендації щодо вирішення цих питань», – резюмував він.

Нагадаймо, 11 серпня 2011 року Указом Глави держави запроваджено посаду Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Теги:

права дитини

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар