Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підприємцям трохи спростили життя

0 15

У Україні скасували необхідність надання підприємцями в державні органи довідки про включення в  ЄДРПОУ.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 949 набрала чинності, повідомили в Держпідприємництва. У повідомленні відомства наголошується, що протягом місяця міністерства і інші центральні органи виконавчої влади повинні привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Тобто, через місяць, а саме з 20 листопада 2012 року державні органи повинні перестати вимагати від суб’єктів господарювання довідки з ЄДРПОУ. Замість цього вони зобов’язані самостійно використовувати дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців.

У Держпідприємництві підкреслили, що Мінфін повинен привести у відповідність з вказаною постановою Порядок обліку платників податків і зборів, Порядок обліку осіб, що здійснюють операції з товарами, Порядок відкриття і закриття рахунків в національній валюті в органах Державної казначейської служби України і багато інших нормативних актів. Таким чином, довідку про включення в ЄДРПОУ не потрібно буде подавати, зокрема, до податкової інспекції.

Держпідприємництва закликає громадськість через місяць повністю відмовитися від надання довідки з ЄДРПОУ, оскільки надання інформації з ЄДРПОУ здійснюється на підставі письмового запиту, відповідь на який органи державної влади можуть отримати безкоштовно. Крім того, вони можуть використовувати дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців.

Джерело:

UBR

Залиште коментар