Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Під час робочої поїздки на Донеччину Юлія Лапутіна розповіла про створення дієвої системи медичної та психологічної реабілітації захисників

0 6

Один із пріоритетних напрямів Міністерства у справах ветеранів України на 2022 рік, визначений керівництвом держави, – створення нової й дієвої системи психологічної та медичної реабілітації ветеранів.

На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у Краматорську під час наради щодо функціонування «Обласного госпіталю для ветеранів війни м. Святогірська» в рамках робочої поїздки до Донецької області.

Заклад щороку надає стаціонарну допомогу близько 2500 – 2700 ветеранам. Починаючи з 2015 року тут розпочато лікувально-реабілітаційну допомогу учасникам бойових дій збройного конфлікту на сході країни та проліковано майже 2500 учасників АТО/ООС.

«Минулого тижня ми звітували перед Президентом про виконання програм у 2021 році та щодо планів на цей рік. Президент виділив три пріоритети для Мінветеранів: житло, ветеранське підприємництво та реабілітація. Наразі Міністерство працює над створенням дієвої системи загальнодержавної психологічної та медичної реабілітації ветеранів. Адже за 30 років її так і не було побудовано», – зазначила Міністр у справах ветеранів України.

Юлія Лапутіна наголосила, що за ініціативою Президента України у всіх областях до 2023 року будуть створені сучасні реабілітаційні центри, де надаватимуть послуги військовослужбовцям і ветеранам.

«Прем’єр-міністр провів зустріч з нами усіма – Мінветеранів, МОЗ, Мінсоцполітики, НСЗУ, за участі уповноваженого з гуманітарних питань Офісу Президента, і дав доручення промоніторити ефективність діяльності, стан кожного реабілітаційного центру. І вибудувати єдину модель, в яку імплементувати ветеранів, – сказала Юлія Лапутіна. – Наразі Міністерство розробляє механізм, який дозволить зібрати кращі практики, напрацьовані у всіх відомствах та на місцях, а також міжнародний досвід, і перетворити їх на сучасну державну систему».

Під час наради очільниця Мінветеранів також зазначила про глобальну зміну підходів, що стосуються роботи з українськими захисниками і захисницями, які повертаються з фронту.

Нагадаємо, на нараді щодо реалізації програм з реабілітаційної допомоги у 2022 році Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував на тому, що система реабілітації в Україні має стати доступною для кожного громадянина, а комплексний підхід до надання всіх видів реабілітаційної допомоги є головною складовою у питанні реформування програм реабілітаційної допомоги.

Довідково

У 2022 році видатки на психологічну реабілітацію учасників АТО/ООС у Донецькій області становлять 4,066 мільйона гривень, що дасть змогу надати відповідні послуги 268 особам. Станом на 1 лютого 2022 року в органах соціального захисту населення Донецької області зареєстровано 19 115 учасників антитерористичної операції: 18 109 учасників бойових дій, 8 осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи, 115 осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, 249 осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, 634 учасники війни, 225 членів сімей загиблих (з них – 126 родин загиблих/померлих учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС).

Міністерство у справах ветеранів України

Залиште коментар