Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Під час карантину суди повинні працювати, а громадяни – з розумінням поставитися до заходів, спрямованих на нерозповсюдження коронавірусу – Комітет ВР України

0 19

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики затвердив звернення до громадян щодо функціонування органів правосуддя на період карантину, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», підтримавши заходи, які передбачені раніше ухваленими рішеннями Ради суддів України і які впроваджуватимуться в судах.

У зверненні наголошується: навіть якщо ВР України вирішить запровадити надзвичайний стан, права громадян на звернення до суду та отримання правничої допомоги не можуть бути обмежені, оскільки це є прямою нормою Конституції України.

Тобто під час карантину суди повинні працювати, забезпечуючи громадянам доступ до правосуддя. Водночас мають бути вжиті заходи для нерозповсюдження небезпечної інфекційної хвороби під час відправлення правосуддя.

Комітет звернув увагу на те, що всі заходи, запропоновані Радою суддів України та зборами суддів, зокрема прохання до громадян, які є учасниками судових процесів, утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов’язкової присутності учасників сторін, носять рекомендаційний характер. При цьому члени комітету попросили громадян з розумінням поставитись до заходів, які можуть кимось вважатись як обмежувальні, адже такі заходи запроваджуються для того, щоб не допустити розповсюдження небезпечної інфекційної хвороби та убезпечити відвідувачів судів від поширення інфекційних захворювань.

https://supreme.court.gov.ua/

Залиште коментар