Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перший заступник Пасенюка призначив сам себе в.о. глави ВАСУ

0 32

Вчора, 23 грудня, перший заступник голови Вищого адміністративного суду (ВАС) Микола Сірош призначив себе виконуючим обов’язки голови ВАС і змістив з цієї посади Олександра Пасенюка, чиї повноваження закінчилися 22 грудня, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Виданню також стало відомо про прийняте, але не оголошене рішення Конституційного Суду, згідно з яким в.о. глави суду не зможе бути замінений повноцінним головою.

Про конфліктну ситуацію, що виникла вчора в керівництві ВАСу, розповів глава парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов. Він нагадав, що 22 грудня закінчився п’ятирічний термін повноважень глави ВАС Олександра Пасенюка. 21 грудня президія ВАС зобов’язала Пасенюка продовжувати виконувати обов’язки після цієї дати, і 22 грудня президія видала відповідний внутрішній наказ. Проте внутрішня опозиція ВАС спробувала оскаржити це рішення.

«Перший заступник глави суду Сірош сьогодні (23 грудня – ред.) видав три накази. Першим він відмінив наказ Пасенюка про продовження повноважень, другим – поклав на себе виконання обов’язків глави ВАС (видання має в своєму розпорядженні копію обох документів – ред.). І був ще третій наказ, пов’язаний з канцелярією, з діловодством», – розповів Ківалов.

Отримати коментар Сіроша виданню не вдалося: він не відповідав на дзвінки і SMS, а в його приймальні відмовилися з’єднати з ним кореспондента.

Тим часом, пише видання, інтрига зі зміною влади в суді трималася недовго, і вже івечері у ВАС спростували існування наказів про зміну глави суду. «Такі накази реєструються за чітко певною процедурою – в управлінні кадрів, в кадровому реєстрі. В середу відповідні зміни до реєстру не вносилися», – заявила глава прес-служби ВАС Марія Швенько.

На це Ківалов відповів: «Справа в тому, що і канцелярія, і відділ кадрів не захотіли реєструвати його накази. Тоді Сірош зареєстрував накази в палаті суддів. Президія, звичайно, обурилася і о 18.30 відмінила його накази». Отримати у ВАС підтвердження того, що президія ухвалила дане рішення, виданню не вдалося.

Нагадаємо, 21 грудня президія Вищого адміністративного суду на своєму засіданні поклала на Олександра Пасенюка виконання обов’язків голови Вищого адміністративного суду на період з 22 грудня 2009 року до призначення голови ВАСУ в установленому порядку.

Указ Президента України про призначення Пасенюка головою ВАСУ був виданий 22 грудня 2004 року. Термін повноважень на цій адміністративній посаді складає 5 років.

7 грудня 2009 року Рада суддів адміністративних судів України рекомендувала призначити на посаду голову Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка повторно.

4 грудня голова Верховного Суду Василь Онопенко запропонував достроково звільнити голову Вищого адмінсуду Олександра Пасенюка.

На думку Онопенка, кандидатурами на пост глави ВАСУ можуть, зокрема, бути: перший замглави ВАСУ Миколи Сірош, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, глава Ради суддів адміністративних судів Степан Матоліч, заступник глави першої судової палати ВАСУ Ольга Кравченко.

Нагадаємо також, що під час виборів Президента відповідно до законодавства ВАСУ повинен виступати як суд першої та останньої інстанції в разі оскарження їх результатів.

Джерело:

proUA

Залиште коментар