Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Переваги нового КПК

0 16

Експерти вважають основною перевагою нового Кримінального процесуального кодексу скорочення строків стадії досудового розслідування. Про це на прес-конференції в прес-центрі Українських Новин сказали експерти Центру політико-правових реформ.

“Надзвичайно зараз скорочені строки досудової стадії, і скорочується все, що було до суду. Основне дається на судову стадію. Суд своїми очами може все побачити, до всього доторкнутися, усе почути… У цьому основний позитив нового кодексу”, – наголосив експерт Микола Хавронюк.

Крім того, він вказав на те, що повноваження захисту було розширено в новому кодексі.

Експерти також зазначили, що в 1 кварталі 2013 року кількість клопотань про взяття під варту зменшилося на 45%, обшуків – на 30%, наданих судом дозволів на прослуховування осіб – на 20%.

При цьому кількість кримінальних проваджень збільшилося на 45%.

Крім цього експерти зазначили звільнення 11 тис. ув’язнених зі слідчих ізоляторів в 1 кварталі 2013 у зв’язку із прийняттям нового КПК.

“Аналіз карної статистики за 1 квартал 2013 року показує, що кількість осіб у СІЗО зменшилося на 35%, звільнили 11 тисяч людей”, – повідомив експерт Центра Олександр Банчук.

Крім того, експерти констатували, що в засоби масової інформації багато критикують КПК, але вона часто є поверхневою.

Теги:

Кримінальний процесуальний кодекс

Залиште коментар