Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перевірки подань про порушення суддями присяги триватимуть по 6 місяців

0 77

 «Це аномально, коли судді, щодо яких існують сумніви щодо професіоналізму або законності їх дій, з одного боку роками чекають «вердикт», з іншого — продовжують здійснювати правосуддя », — зазначив голова ВРЮ.
З 2014 року перевірки подань про порушення суддями присяги триватимуть, як правило, не більше півроку. Як повідомив голова ВРЮ Олександр Лавринович протягом 2013 року Вища рада юстиції завершила розгляд і прийняла рішення по суті по поданнях про звільнення суддів за порушення присяги, які накопичилися в 2002-2011 роках. Збереження темпів дає можливість планувати, що в 2014 році буде завершено перевірку подань за 2012-2013 роки.
Таким чином, вже з 2014 р. ВРЮ зможе проводити перевірки подань про порушення суддями присяги в реальному режимі часу. Перевірки триватимуть, як правило, не більше 6 місяців.
Винятком можуть бути окремі справи, в рамках яких щодо судді не завершено розгляд кримінальної справи або суддя перебуває в декретній відпустці. Однак кількість таких справ не є значним, зокрема, станом на грудень 2013 щодо 2 суддів, яких перевіряє Вища рада юстиції, триває розгляд кримінальної справи, ще 2 судді перебувають у відпустці по догляду за дитиною.
Станом на кінець грудня 2013 ВРЮ залишається розглянути 33 скарги за 2012-2013 рр.. про порушення суддею присяги і 4 рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів про звільнення судді з посади за порушення присяги.
Наприклад, у другому півріччі 2013 було проведено 12 засідань ВРЮ. За підсумками засідань ВР і Президенту України було внесено 9 подань про звільнення суддів за порушення присяги. Було відхилено 51 пропозицію про звільнення за порушення присяги. Було розглянуто 20 скарг суддів на рішення ВККС про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Залиште коментар