Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пенсійні рахунки недержавний пенсійних фондів переведуть в онлайн-режим

0 26
З початку 2010 року учасники недержавних пенсійних фондів (НПФ) зможуть у щоденному режимі відстежувати, як змінюється обсяг коштів на їхніх пенсійних рахунках. Про це сьогодні пише газета «Діло».

«Мало того, «майбутні пенсіонери» отримають можливість оцінити і порівняти дохідність кожного з НПФ», — зазначає видання.

Такі зміни у роботі ринку НПФ відбудуться із запровадженням єдиної системи обліку одиниці пенсійних внесків (ОПВ), що передбачено розпорядженням Держфінпослуг «Про затвердження змін до Положення про здійснення діяльності з адміністрування НПФ».

До нововведення учасники більшості НПФ дізнавалися про дохідність своїх фондів тільки наприкінці року, отримуючи письмове повідомлення про результат діяльності фонду від адміністратора НПФ. «Але як ведеться у такому разі система обліку дохідності пенсійних внесків і чому одні учасники НПФ отримують менше грошей, а інші більше — ніхто не може людям пояснити. Нерідко облік ведеться безграмотно, і це пов’язано з помилками менеджерів низки адміністраторів НПФ», — розповідає колишній заступник голови ради Української асоціації адміністраторів НПФ Володимир Ульянов.

За його словами, запровадження єдиної системи обліку ОПВ зробить роботу фондів прозорішою, а отже, підвищить довіру людей до недержавної пенсійної системи.

Голова ради Української асоціації адміністраторів НПФ Андрій Бахмач вважає, що така прозорість допоможе очистити ринок НПФ від «неробочих» та кептивних фондів, а таких на ринку, за його словами, близько половини. «Ця система обліку готувалася з 2004 року. Але її запровадження відтягували ті учасники ринку НПФ, які не зацікавлені у щоденному прозорому обліку дохідності пенсійних рахунків. Ці фонди створювалися не для роботи на «відкритому» ринку, а більше як «венчурні», — говорить він.

Водночас, на думку голови ради Національної асоціації пенсійних фондів і адміністраторів НПФ Андрія Рибальченка, запровадження єдиної системи обліку ОПВ з початку 2010 року може зупинити роботу не лише окремих фондів, а й усього ринку. «Річ у тім, що положення про запровадження нової системи обліку вартості чистих активів ОПВ є, а ось самого порядку щоденного розрахунку ОПВ немає. Такий порядок розробляється ДКЦПФР і навряд чи буде готовий до 1 січня», — стверджує він.

Одиниця пенсійних внесків — це показник, що дозволяє у будь-який момент визначити реальну дохідність НПФ і суму пенсійних коштів, що належить учасникові НПФ, шляхом множення кількості одиниць пенсійних внесків на їх поточну чисту вартість.

Залиште коментар