Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пенітенціарна система очима правозахисників

0 16

«За два останніх роки, за даними Державної пенітенціарної служби, кількість засуджених зросла. Зокрема, у 2011 році, в порівнянні з попереднім, на 1 тис. засуджених. Якщо з 2001 року було постійне зменшення ув’язнених, то зараз воно збільшується, і це є тривожною тенденцією», – сказав він.

Окрім того, за словами Букалова, за останній рік у виправних установах, які підпорядковані Державній пенітенціарній службі України (ДПтСУ), зросла кількість суїцидів, які не залежать від хвороб особи, – із 44 у 2010 році до 59 випадків у 2011 році.

Як зауважив правозахисник, менше половини засуджених в колоніях працевлаштовані, однак ті, які мають роботу, отримують за неї дуже низьку винагороду: на місяць це приблизно 100-200 гривень, з яких після відрахувань у засудженого залишається, як правило, 15-25 гривень. За словами Букалова, у колоніях також відсутнє соціальне страхування та пенсійне забезпечення, що є дискримінацією.

Правозахисник також наголосив, що ДПтСУ «лише на словах співпрацює з громадськими організаціями, заплющуючи очі на їхні ініціативи та пропозиції». «Досі керівництво відомства не усвідомило, що громадські організації – величезний ресурс у ресоціалізації ув’язнених. У цьому, як і в інших питаннях, декларації та запевнення відомства далекі від практики та конкретних дій», – додав Олександр Букалов.

Теги:

пенітенціарна система, правозахисний рух

Джерело:

радіо Свобода

Залиште коментар