Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пенітенціарна служба пропонує ввести інститут пробації

0 19

Державна пенітенціарна служба України пропонує створити пробаціонную інспекцію в Україні та інститут пробації як такої. Про це йдеться в проекті закону “Про пробацію”, текст якого опублікований на офіційному сайті ГПтС.

Пробація визначається законопроектом як система наглядових і соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду до осіб, які залучаються або вже притягнуті до кримінальної відповідальності.

При вирішенні питання про застосування до особи пробації суд бере до уваги характер вчиненого кримінального злочину і соціально-психологічну характеристику особи, залученого або притягається до кримінальної відповідальності.

Також передбачається створення пробаціонной інспекції, яка буде виконувати покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт.

Така інспекція буде здійснювати нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Пробаціонная інспекція також встановлює періодичність та дні проведення реєстрації засуджених до покарань у виді громадських та виправних робіт, а також осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

Відповідно до законопроекту, пробація може бути наступних видів: досудова пробація (забезпечення суду формалізованої інформації, що характеризує особу, яка притягується до кримінальної відповідальності, з метою прийняття судом рішення про міру відповідальності особи); спостережна пробація (здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо засуджених до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт); пенітенціарна пробація (підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення, з метою трудового і побутового влаштування таких осіб за обраним ними місцем проживання після звільнення).

Теги:

пенітенціарна система, пробація

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар