Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Павло Петренко зустрівся з представниками ЄСПЛ

0 17

Мін’юст спільно із фахівцями ЄСПЛ розробить низку ініціатив, спрямованих на пришвидшення реалізації рішень ЄСПЛ по справах громадян України проти держави. Про це йшлося на зустрічі Міністра юстиції України з представниками Секретаріату Європейського суду з прав людини.

«Масові порушення прав громадян через невиконання рішень ЄСПЛ, це той негативний маркер, який реально досі існує в українській правовій системі. Зараз ми працюємо над вирішенням цих питань через інвентаризацію судових рішень національних судів, через встановлення черговості виплат коштів, які передбачені рішеннями ЄСПЛ», – повідомив Павло Петренко.

Заступник голови Секції з допуску заяв Секретаріату ЄСПЛ Хасан Бакірсі, в свою чергу, зазначив, що з 2010 року до 2014 року в ЄСПЛ спостерігалось значне збільшення кількості справ проти України, натомість є гарні передумови для зниження цього показника.

«Ми вважаємо, що найближчим часом Україна знизиться у цьому антирейтингу. Більшість справ — це повторні подання після пілотних рішень, щодо виконання рішень місцевих судів. Наша мета – вивільнити ресурси для того, щоб ви могли сфокусуватися на більш складних справах, поданих проти України до суду», – підкреслив Хасан Бакірсі.

Очільник Мін’юсту зауважив, що в новому парламенті є політична воля для прийняття необхідних законодавчих актів, які б врегулювали причини судових позовів до ЄСПЛ по типових спорах. «У новому парламенті ми зможемо поставити напрацьовані з вами ініціативи як пріоритетні. Є хороші шанси, що новообрані народні депутати на наступній сесії, у лютому, зможуть прийняти ці необхідні законодавчі акти», – резюмував Павло Петренко.

Джерело:

Міністерство юстиції України

Залиште коментар