Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Паспортний» режим обміну валют

0 17

У адміністративному позові Арсенія Яценюка наголошується, що збирання, зберігання, використання та поширення інформації про фізичну особу, в тому числі конфіденційної інформації про фізичну особу, здійснюється тільки на підставі закону. Разом з тим постанова НБУ № 278 призводить до порушення закріплених у Конституції України та Законі “Про інформацію” прав і законних інтересів осіб. Національний банк не має права вимагати від банків виконання операцій та інших дій, не передбачених законами України, зазначається в позові.

Також до суду направлено клопотання про негайну зупинку дії даної постанови до завершення розгляду питання по суті. Адже вона, на думку Арсенія Яценюка, порушує систему захисту конфіденційної інформації про особу, зокрема її адресу, дату і місце народження. «Ці дані можуть легко бути отримані будь-якими особами, у тому числі злочинцями”, – зазначає політик. І додає, що ця постанова ускладнює валютообмінні операції та провокує перехід їх у тінь. «Якщо її прийняли для мінял і створення “чорного” ринку валюти, то вона дійсно ефективна”, – вважає пан Яценюк. За його словами, постанова НБУ не стримає вірогідного падіння курсу гривні, його потрібно рятувати не постановою, яка зобов’язує людей пред’являти паспорти, а зваженою економічною і фінансовою політикою.

Постанова, якою були внесені такого роду зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, є протиправною і грубо порушує права громадян України, тому має бути скасована в судовому порядку, говориться у зазначеному позові. Проте, схоже, що доводити справу у адмінсуді до переможного завершення не доведеться Арсенію Яценюку, оскільки очільник Нацбанку Сергій Арбузов днями заявив про готовність надати банкам дозвіл обмінювати валюту на незначну суму без пред’явлення клієнтом паспорта. Але коли і на скільки гривен можна купити чи продати валюту без документів, він поки що не уточнив. Хоча у банківських колах ходять чутки, що у НБУ хочуть дозволити анонімну купівлю-продаж до 1000 доларів (8000 гривен) вже з наступного тижня. Згодом, можливе збільшення суми обміну валюти у банках без пред’явлення клієнтом паспорта до 3 і 5 тисяч доларів.

Олександра ТИМОЩУК

Теги:

режим обміну валют, нові правила обміну валют, Закон України “Про інформацію”, Конституція України, очільник Нацбанку Сергій Арбузов, Арсеній Яценюк, здійснення валютно-фінансових операцій, правові новини

Джерело:

ЮВУ №39 (847)

Залиште коментар