Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламентський комітет не підтримав “інформаційного” департаменту СБУ

0 15

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони не підтримав законопроект президента України №9494 про створення в структурі СБУ Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

Пояснюючи причини такого рішення, голова комітету Анатолій Гриценко зазначив: «Замість того, щоб чітко окреслити загрози, яким має протидіяти відповідний департамент СБУ, чітко передбачити відповідальність, розподілити функції між іншими державними структурами – МВС, Держспецзв‘язку, Міноборони, правоохоронної та судової системи – зроблено крок, який дасть можливість лише збільшити кількість особового складу СБУ», — додав він.

Голова профільного комітету також зауважив, що не визначення чітко на законодавчому рівні функцій і завдань цього органу, на практиці містить в собі небезпеку поширювального тлумачення змісту і характеру загроз. Зокрема, пояснив А.Гриценко, в раніше опублікованій Воєнній доктрині України, і на це звертали свою увагу журналісти — експерти, серед загроз визначалася критика з боку громадських організацій та громадян діяльності влади, спрямована на дискредитацію влади та інше.

«Якщо так визначатимуться функції, завдання в новому департаменті СБУ, то тоді є небезпека, що будь-яке повідомлення в засобах масової інформації про учасників акції протесту під Донецькою обласною держадміністрацією чи під приміщенням Кабміну будуть кваліфіковані як загроза, як спроба дискредитувати органи влади за їх недієздатність», — вважає А.Гриценко.

Теги:

інформаційна безпека, СБУ, Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони

Залиште коментар