Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламент змінив умови допуску до нотаріальної діяльності

0 18

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону “Про нотаріат” (на підставі урядового законопроекту № 7304), що змінює порядок призначення на посаду нотаріуса і реєстрації нотаріальної діяльності.

Проектом передбачається проведення кваліфікаційного іспиту (для видачі Мін’юстом свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю) Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату (в даний час іспит приймають кваліфкомісії на місцях) після стажування претендента. Комісія правомірна, за ухваленим Законом допускати до здачі кваліфіспиту. Трирічний термін повноваження ВККН в Законі починає рахуватися з дня затвердження її персонального складу (зараз – з дня видання наказу про створення).

Анулювання свідоцтва на право заняття нотаріальною діяльністю також здійснюється Мін’юстом за рішенням Вищої кваліфкомісії нотаріату.

Згідно змінам до Закону “Про нотаріат”, особи, що не склали повторний іспит (повторний можливий лише через рік після провалу першого, як і зараз) і всі подальші, допускаються до здачі лише після річного стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса.

Особа, що не займалася приватною нотаріальною практикою протягом 3 років після здобуття свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, і при цьому не працювала державним нотаріусом, консультантом держнотконтори, помічником (консультантом) приватного нотаріуса або посадовою особою, “керуючим нотаріатом і контролюючим діяльність нотаріату” для того, щоб зареєструвати (і здійснювати) нотаріальну діяльність, повинна повторно скласти кваліфікаційний іспит.

Теги:

нотаріат

Залиште коментар