Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламент продовжив земельний мораторій до 2012 року

0 22

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2012 року. За ухвалення в цілому закону №3425 проголосували 344 депутатів при мінімально необхідних 226.

Авторами законопроекту «Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу (про терміни продажу земділянок)» є депутати Ради від Комуністичної партії Олександр Ткаченко, Марина Перестенко і Сергій Гордієнко.

У прийнятому законопроекті зазначено, що необхідність продовження мораторію обумовлена тим, що досі немає прийнятих законів про державний кадастр, про ринок землі, про реєстрацію земділянок, відсутня достовірна інформація про якісний склад земель, грошову оцінку земель сільгосппризначення.

Загалом, причина продовження мораторію – неготовність законопроектів, які мають регулювати земельні відносини, і Рада вважає, що за відсутності відповідних законодавчих і нормативних актів введення вільного користування землею як товаром призведе до гострого соціального конфлікту.

Депутати вважають, що продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення дозволить попередити можливі зловживання та злочинні дії.

Нагадаємо, в грудні 2007 Рада продовжила мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення до законодавчого врегулювання ринку землі з 1 січня 2008 року до набуття чинності законів про Державний земельний кадастр і про ринок землі.

Джерело:

proUA

Залиште коментар