Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламент зберіг пенсії працюючим вченим

0 72

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 2528 “Про внесення змін до закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” (щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни)”. За відповідне рішення проголосували 308 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Закон передбачає надання права науковцям під час роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах на отримання/призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законом України “Про наукову та науково-технічну діяльність” та тимчасове (до 1 січня 2016 року) обмеження її розміру до 85%.

“Наукові працівники, які по досягненню пенсійного віку продовжать освітницьку діяльність, заслуговують на державно опіку. Відбирати у них пенсії – це злочин”, – зазначив автор законопроекту О.Ляшко.

У свою чергу, Лілія Гриневич зазначила, що з прийняттям змін до пенсійного законодавства, яким були скасовані пенсії науковцям, що досягли пенсійного віку, але продовжують працювати, почалося масове звільнення науково-педагогічний працівників, а їх присутність вирішальна у спеціалізованих вчених радах, у керівництві науковими роботами.

Нагадаємо, в Україні з 1 квітня 2015 р. обмежилися пенсії працюючим пенсіонерам.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар