Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламент запровадив мораторій на відчуження житла

0 21

Народні депутати підтримали законопроект № 4953 “Про заборону (мораторій) на примусове відчуження рухомого і нерухомого майна позичальників (боржників), які мають кредитні зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті”. За відповідне рішення проголосували 241 нардеп.

У першому читанні цей документ підтримали 256 парламентарів. Позитивне голосування за законопроект в цілому відбулося з другої спроби – нардепи не могли вирішити, на які категорія громадян буде поширюватися дія мораторію.

Так, протягом дії цього закону не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) майно, яке вважається предметом застави згідно зі статтею 4 закону України «Про заставу» та/або є предметом іпотеки, якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника) за споживчими кредитами, наданих йому кредитними установами — резидентами України в іноземній валюті.

Також у законі зазначено, що кредитна установа не може уступити (продати, передати) таку заставну кредитну нерухомість на користь іншої особи.

За словами автора законопроекту позафракційного нардепа Миколи Рудьковського, дія цього закону буде поширюватися на нерухоме майно, що є основним місцем проживання. Закон стосується квартир площею не більш 140 кв. м.

Дія цього законопроекту не поширюється на нерухомість народних депутатів, суддів та чиновників 1, 2 та 3 категорії.

Цей закон набирає чинність з дати офіційного оприлюднення та втрачає чинність від дати набрання чинності законом, який врегульовує питання переведення в гривню непогашеної основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар