Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламент посилив відповідальність за сепаратизм

0 14

Верховна Рада України у вівторок, 8 квітня, посилила відповідальність за посягання на територіальну цілісність та недоторканність країни і державну зраду. За закон про внесення змін до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України проголосував 231 депутат.

Згідно з законом, умисні дії, вчинені з метою зміни меж територіального або державного кордону, порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. Як зазначає агентство “Укрінформ”, раніше покарання за таку діяльність могло сягати трьох років обмеження або позбавлення волі. Якщо даний злочин вчинено особою повторно або ж вчинено представником влади, за нього нині каратимуть позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

Ті самі дії, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, за новим законом каратимуться позбавленням волі на строк від десяти до 15 років або довічним ув’язненням. Також законом передбачається посилення відповідальності за державну зраду, диверсію та шпигунство, повідомляє інтернет-портал “Українська правда”. Окрім того посилюється відповідальність за захоплення транспортних установ та підприємств.

Водночас у Кримінальному кодексі України з’явилася стаття щодо відповідальності за перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань. Дані злочини караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Те саме діяння, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від восьми до 15 років.

Залиште коментар