Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

П.Гвоздик: ЄСПЛ не розглядатиме справу Ю. Тимошенко по суті

0 46

Законодавство, яке регламентує роботу Європейського суду з прав людини, не передбачає розгляду конкретних справ по суті. Про це сказав голова Ради суддів загальних судів України Павло Гвоздик, коментуючи перспективи звернення Ю.Тимошенко до Європейського суду.

“Йде мова тільки про те, що Європейський суд може визначити, чи були порушення прав людини в процесі розгляду тієї чи іншої справи національним судом. Тільки в цій частині воно може бути предметом розгляду. Не можна казати, що Європейський суд перегляне цю справу і прийме виправдальний чи обвинувальний вирок”, – підкреслив голова Ради суддів загальних судів.

Він наголосив, що розгляд справи Європейським судом по суті було б втручанням у внутрішні справи країни, тому законодавство побудоване таким чином, що не дає можливості цього робити. “Якщо буде рішення Європейського суду, воно може бути прийнято до виконання тут, але, знову ж таки, воно не стосуватиметься суті питання, яке розглядалося”, – зазначив він.

П. Гвоздик додав, що в окремих випадках рішення Європейського суду може спричинити перегляд справи національним судом.

Теги:

ЄСПЛ

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар