Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підприємці третьої групи: платимо по-новому, живемо по-старому

0 21

Напередодні Нового року аналізовано імовірні податкові зміни для приватних підприємців третьої групи оподаткування. Але жоден з раніше запропонованих урядом і депутатами законопроектів не пройшов, і в результаті законотворці запропонували зовсім інший підхід. По-перше, структурно не чіпати існуючий Податковий кодекс. По-друге, внести в нього правки, що стосуються розмірів податків на 2016 рік. По-третє, у спокійній обстановці до літа розробити нову законодавчу базу, щоб прийняти її восени.

Скільки доведеться платити

Ставки єдиного податку підприємців третьої групи зросли з 2% до 3% від доходу для платників ПДВ, і з 4% до 5% для неплатників ПДВ. Базу оподаткування не чіпали, ставки, як і раніше, розраховуються від валового доходу.

Водночас зменшився фіксований квартальний єдиний соціальний внесок (ЄСВ). У 2015 році він становив 34,7% від мінімальної заробітної плати, а в 2016 році — 22%.

В абсолютній величині це має такий вигляд: якщо за IV квартал 2015 року підприємець (без найманих працівників) заплатив за себе ЄСВ 1434,51 грн (мінімальна заробітна плата 1378 грн помножити на 0,347 помножити на 3 місяці), то за I квартал 2016 року заплатить 909,48 грн (1378 грн помножити на 0,22 помножити на 3 місяці).

Джерело:

РАКУРС

Залиште коментар