Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Освіта: корупційні скандали за два місяці

0 48

За останні два місяці в Україні виникло кілька гучних скандалів зі зловживаннями посадовців у сфері освіти. Найчастіше їх затримують за хабарництво.

1. Найбільш резонним стало затримання 27 липня ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара на суму 120 тис. грн. Згодом під час обшуку у кабінеті Мельника знайшли ще $30 тис. Після затримання його госпіталізували через високий тиск.

У липні цього року прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження щодо посадових осіб одного із вишів області через нецільове використання 10 млн грн, передбачених на підготовку та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012.  Прокуратура встановила, що працівники навчального закладу безпідставно перерахували підряднику, з яким виш уклав договір на низку будівельно-монтажних робіт, що були виконані лише частково. ЗМІ з посилання на джерела в правоохоронних органах повідомляли, що зловживання виявили в Національному  університеті державної податкової служби.

2. Чиновники райуправління освіти у Києві “погоріли” на хабарі у 170 тис. грн. Прокуратура столиці повідомила, що ці кошти чиновники вимагали від комерційної структури за перерахування бюджетних коштів для проведення капітального ремонту без тендерів. Кримінальне провадження розпочато за ч. 4 ст. 368 ККУ – отримання неправомірної вигоди у великому розмірі.

3. Одного з керівників військового ліцею ім. Богуна зі званням генерал-майора викрили під час одержання хабаря у $5 тис. Його затримали “на гарячому” 11 липня. За інформацією правоохоронців, посадовець ліцею отримав хабар за сприяння у вступі абітурієнта до навчального закладу.

 

Рішенням суду його випустили під заставу у близько 97 тис. гривень, а згодом відсторонили від посади.

4. 20 травня правоохоронці затримали проректора Ужгородського національного університету під час отримання понад 43 тис грн. хабара. За цю суму він обіцяв місцевому мешканцю не ініціювати питання щодо дострокового розірвання із його дружиною-приватним підприємцем договору оренди приміщення буфету, яке розташоване у приміщенні університету та перебуває на балансі ВНЗ.

5. Доцент однієї з кафедр Тернопільського національного економічного університету, будучи старшим технічним секретарем приймальної комісії університету, вимагав у студента за вступ на 3-й курс державної заочної форми навчання більше $1 тис. Його затримали.

6. На Луганщині правоохоронці викрили схему вимагання хабарів від студентів. Зокрема, 21 червня затримали в момент отримання хабара директора філії одного з вищих навчальних закладів Луганської області. “Протягом тривалого часу директор, а також її підлеглі (8 викладачів), вимагали у студентів гроші за успішну здачу іспитів і заліків. Директор брала гроші у студентів як особисто, так і через посередників – викладачів вишу. Жінка була затримана в службовому кабінеті у момент отримання чергового хабара”, – повідомили в міліції, однак, не уточнили суму хабара.

Залиште коментар