Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Остап Семерак запропонував зобов’язати підприємства, які не інвестують у сучасні технології очищення, платити максимально дорого

0 43

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі радіо  «Вісті», розповів про програму боротьби із забрудненням навколишнього середовища, яку розробляє Міністерство.

За його словами, підприємства, які не інвестують у сучасні технології очищення, повинні платити максимальні суми на здійснення природоохоронних заходів.

«Це загальний світовий принцип: платить той, хто забруднює навколишнє середовище. Мінприроди почало роботу над програмою приведення українського законодавства та реалій до такого принципу», – повідомив він.

Міністр розповів, що під час останньої робочої поїздки до Запоріжжя відвідав один з металургійних комбінатів.  За його словами, високий рівень забруднення повітря там відчувається на рівні людських рецепторів – без застосування спеціальних приладів. 

Остап Семерак запропонував поставити на облік кожне джерело забруднення, щоб підприємство сплачувало за фактично нанесені збитки навколишньому середовищу.

“В Україні існує, як я називаю, “індульгенція на забруднення”. Є гранично допустимі норми викидів, які встановлюються проектними інститутами, і дуже часто занижуються за якусь неправомірну винагороду. Цей норматив дозволяє викидати в атмосферу пил, сірчані та азотні сполуки. Ми хочемо поставити на облік кожне джерело забруднення, щоб підприємство сплачувало за реально завдану шкоду. Якщо підприємство не інвестує в сучасні очисні технології, воно повинно платити максимально дорого. А ті, хто інвестує і зменшує забруднення, повинні отримувати якийсь понижуючий коефіцієнт”, – сказав Міністр.

Джерело:

Урядовий портал

Залиште коментар