Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Особисті і етичні якості майбутніх суддів винесені в законопроект

0 23

14 червня був зареєстрований проект відносно внесення змін до порядку проведення кваліфікаційних іспитів для суддів.

Проектом № 10618 пропонується ускладнити процедуру здобуття кандидатами в судді такого бажаного посвідчення. А саме, якщо раніше, згідно ст.70 Закону «Про судоустрій і статус судді» кваліфікаційний іспит полягав в подоланні двох перешкод – письмового анонімного тестування і виконання практичного завдання, то тепер майбутнім суддям потрібно буде ще пройти співбесіду на предмет виявлення їх особистих і етичних якостей. Таку співбесіду автор проекту пропонує проводити відразу ж після виконання кандидатом практичного завдання.

Кандидати, які після проведення співбесіди за своїми особистими і етичними якостями не можуть бути рекомендовані на заняття посади судді, вважаються такими, що не склали кваліфікаційний іспит незалежно від кількості балів, набраних за результатами складання письмового анонімного тестування і виконання практичного завдання.

За тією ж процедурою здійснюватиметься і процес переведення суддів.

Крім того, з метою підвищення кваліфікації кадрів судової системи, автор пропонує, аби ступінь готовності кандидата здійснювати правосуддя перевірявся в цілому на іспиті, а не лише з питаннях юрисдикції відповідного суду, як це визначено в діючому законі.

Теги:

судова система, кваліфікаційний іспит для суддів, суддя

Джерело:

ЛигаНет

Залиште коментар