Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оскаржити в адміністративному судочинстві ухвалення закону неможливо

0 18

До такого висновку прийшов ВАСУ в постанові у справі за позовом ПП “Емір” до Верховної Ради.

Позивач вимагав визнати протиправними дії парламенту відносно включення в ч. 1 ст. 100 КАС норми, згідно якої адміністративний позов, поданий після закінчення встановлених термінів, залишається без розгляду. На думку позивача, така норма позбавляє юридичних і фізичних осіб права на судовий розгляд. Грунтуючись на цьому він просив визнати дії парламенту протиправними.

В обгрунтування своєї позиції ВАСУ вказав, що рішення питання про правомірність дій Верховної Ради в цьому випадку є фактично оцінкою юридичної сили закону. Виходячи ж з компетенції адмінсудів, вони не можуть підміняти інші органи державної влади і здійснювати їх конституційні повноваження.

Крім того, суб’єктом законодавчої ініціативи ВРУ немає, тобто цей орган не може ініціювати ухвалення того або іншого закону. Таким чином, неможливо оскаржити і бездіяльність парламенту у формі невнесення тих або інших змін до законодавства.

Теги:

ВАСУ, законодавча ініціатива, Верховна Рада України

Джерело:

Ліга-Закон

Залиште коментар