Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Органами прокуратури Київської обл. у 2008 р. порушено 70 справ у сфері земельних відносин.

0 15

У 2008 р. органами прокуратури Київської області порушено 70 кримінальних справ у сфері земельних відносин. Про це повідомив сьогодні під час колегії прокуратури Київської області прокурор області Олександр Гардецький, передає кореспондент РБК-Україна. За його словами, 25 із них направлено до суду. Документом прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 77 службових осіб, відшкодовано майже 4 млн грн збитків, завданих незаконним підняттям родючого шару ґрунту та внаслідок нецільового використання земель. Органами прокуратури опротестовано 463 незаконних рішення органів місцевої влади, через що не було “розбазарено” 4 тис. га землі.

Органи прокуратури області порушили 24 кримінальні справи у сфері земельних відносин щодо представників органів місцевого самоврядування, 28 держслужбовців притягнено до адміністративної відповідальності. Накладено 140 протестів на дії органів виконавчої влади, завдяки чому не було “розбазарено” 3 тис. га землі.

Загалом, за його словами, завдяки діяльності органів прокуратури в області припинено “розбазарювання” 11, 660 тис. га землі. Прокурор Київської області пропонує створювати мобільні групи з керівного апарату області, які будуть “вчити, як працювати” прокурорів на місцях, які не справляються зі своїми обов’язками. Винних прокурорів будуть притягати до відповідальності аж до звільнення. Судами області задоволено 119 позовів на загальну суму 34 млн грн, реально стягнено 23,80 млн грн, добровільно відшкодовано понад 660 тис. грн.

Також він зазначив, що неефективною є діяльність Головного управління земельних ресурсів області та його органів на місцях. Необхідно “ставити питання” про скасування наказів про призначення начальників управлінь земельних ресурсів без погодження з головами райдержадміністрацій. Також, за його словами, необхідно перевірити організації, які видають технічну документацію на землю. У разі виявлення серйозних порушень, варто такі організації позбавляти ліцензії. Він також зазначив, що це буде записано у рішенні колегії.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар