Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Організація фінансового контролю в Україні – нагальна необхідність

0 19

З першого  дня моєї роботи на посаді Президента Асоціації платників України ми наполягали на тому, що зараз запропонувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України: об’єднати економічні підрозділи Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ і податкової міліції у Службу фінансових розслідувань, яку необхідно зосередити на аналітичній роботі і розслідуваннях.

Наразі підрозділи вищезгаданих відомств дублюють функції державних правоохоронних органів, а бізнес потерпає від нескінчених перевірок, «маскі шоу», вилучень обладнання і т.д.

Ми, як найбільш числена громадська організація, яка об’єднує більше 7000 представників бізнесу з усієї України вважаємо, що Державну фіскальну службу України необхідно перетворити на сервісну службу та партнера бізнесу. Найбільш ефективним та перспективним напрямком реформування фінансового контролю буде Служба фінансових розслідувань шляхом реорганізації Державної аудиторської служби України та ліквідації підрозділу ДСБЕЗ в структурі МВС, ліквідації підрозділу ДКЗЕД в структурі СБУ та ліквідації податкової  міліції в складі Державної фіскальної служби України, яка підпорядковується Міністерству фінансів України.

Втім без фундаментальної «ліберальної» податкової реформи розформування податкової міліції стане ще одним перерозподілом повноважень. Наша концепція організації фінансового контролю в Україні, наведена нижче, передбачає усунення дублювання функцій правоохоронних органів, персоніфікацію відповідальності керівництва ДСФРУ за боротьбу з тіньовою економікою, підвищить ефективність розслідувань, кардинально зменшить корупційні ризики та підвищить довіру суспільства до державних органів.

Григол Катамадзе

Президент Асоціації платників податків України

Залиште коментар