Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оприлюднено процедуру внесення громадянами митному органу грошової застави

0 16

Українським законодавством передбачено надання громадянами митному органу фінансових гарантій у разі ввезення на митну територію України:

— товарів, які тимчасово ввозяться під зобов’язання про їх зворотне вивезення, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро і загальна вага яких не перевищує 100 кг, або одного неподільного товару незалежно від митної вартості і ваги;

— транспортних засобів з метою транзиту через територію України;

— транспортних засобів (крім транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 УКТ ЗЕД), які тимчасово ввозяться громадянами-резидентами на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотний вивезення.

Наказом Держмитслужби від 18.08.2008 р. №908 затверджено відповідний Порядок надання громадянами митному органу фінансової гарантії шляхом внесення грошової застави при тимчасовому ввезенні товарів на митну територію України і транспортних засобів з метою транзиту через територію України та її повернення.

Встановлено, що грошова застава вноситься громадянами в національній валюті. Використовувати іноземну валюту для внесення застави дозволено громадянам-нерезидентам у разі відсутності в пункті пропуску пункту обміну іноземної валюти.

Грошова застава через банк вноситься громадянином або його уповноваженим обличчям у готівковій або безготівковій формі на рахунок митниці відправлення до/або на момент митного оформлення товарів та/або транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

У разі відсутності відділень уповноваженого банку в пунктах пропуску через митний кордон України грошову заставу може бути внесено готівкою в касу митниці відправлення або прийнято посадовою особою митного органу.

Сума коштів, внесених як грошова застава, еквівалентна сумі передбачених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються при митному оформленні товарів у вільний обіг на території України.

За умови виконання наданого митному органу зобов’язання грошова застава повертається громадянинові (уповноваженій ним особі) або за його заявою залишається на відповідному рахунку митниці відправлення як передоплата для забезпечення виконання майбутніх зобов’язань.

Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.10.2008 р. за №984/15675 і набирає чинності через 10 днів після офіційної публікації.

Залиште коментар