Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Опозиція пропонує обнародувати декларації про доходи суддів

0 19

Опозиція в законопроекті вимагає, щоб усі судді України оприлюднювали свої декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру на офіційному веб-порталі Державної судової адміністрації.

Як повідомляє сайт “Фронту змін”, секретар Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, депутат від фракції «Батьківщина» Павло Петренко зазначив, що рівень корупції в судовій системі України «досяг критичного рівня». «Посприяла цьому чинна влада. Так, минулого року парламентська провладна більшість дозволила суддям не оприлюднювати перед громадськістю їхні декларації про майно та доходи», – зазначив він.

Окрім того, за словами депутата, провладна більшість фактично засекретила судові рішення. 2011 року було внесено зміни до законодавства, згідно з якими перелік рішень судів загальної юрисдикції для включення до публічного Єдиного державного реєстру затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією.

Також проект закону передбачає включення всіх рішень судів загальної юрисдикції до Єдиного державного реєстру без жодних виключень чи вибірковості.

Законопроект зареєстровано в парламенті під №2019 у вівторок, 15 січня, хоча на сайті ВР він ще не оприлюднений.

Теги:

суддя, судова влада

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар